Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

KONTAKT

Katarzyna i Piotr Pankiewicz

Stefkowa 23

38-722 Olszanica

tel. 792 079 250

      534 910 107

www.slonecznajagoda.pl

    Pierwsze krzewy borówki zostały posadzone w 2010 r., więc całkiem niedawno, ale historia naszego niewielkiego gospodarstwa rozpoczęła się wiele lat wcześniej. Fascynacja, ogólnie roślinami jagodowymi i koncepcja założenia plantacji borówki wysokiej utworzyła się już na pierwszym roku studiów tj. w 2001 r. Przez cały 5-letni okres studiów w Akademii Rolniczej w Krakowie koncentrowałem się szczególnie na poznawaniu uprawy jagodowych, a zwłaszcza borówki wysokiej
(oraz pszczelnictwa). Po szkole podjąłem pracę w prywatnym 200 hektarowym gospodarstwie sadowniczym koło Łańcuta. Praca
w tym gospodarstwie nauczyła mnie jak nabytą wiedzę teoretyczną wykorzystywać w praktyce. To był dobry czas, ale po głowie ciągle chodziła mi własna plantacja
i tak w roku 2009 nadarzyła się okazja nabycia ziemi w naszych
rodzinnych stronach, nieco ponad 1 ha
w Stefkowej. Po rocznym przygotowaniu gleby obsadziliśmy borówką pierwszą powierzchnię
ok. 25 arów.

W roku 2011 rezygnując z pracy zająłem się rozwojem własnego gospodarstwa, które prowadzę wraz z żoną,
u której zaszczepiłem zamiłowanie do jagodowych. Obecnie powierzchnia upraw wynosi 2,5 ha., gdzie posadzone
są oprócz borówki również dereń jadalny oraz aktinidia ostrolistna. Wydawać by się mogło, że na tak małej powierzchni niewiele można zdziałać. Nic bardziej mylnego. Zamiłowanie do roślin oraz determinacja w dążeniu do osiągnięcia określonego celu przyczynia się do maksymalnego wykorzystania posiadanej nawet niewielkiej powierzchni.

Cały czas się uczymy, poznajemy rośliny, ich zachowania i potrzeby po to, aby stworzyć im jak najlepsze warunki wzrostu i rozwoju zachowując zasady produkcji ekologicznej. Wnikliwa obserwacja oraz zachowanie dużej bioróżnorodności umożliwia produkcję, dającą owoce wysokiej jakości bez użycia nawozów sztucznych i chemicznych środków ochrony roślin.

Produkcja takich owoców daje podwójną satysfakcję, po pierwsze cały proces uprawy odbywa się w zgodzie z naturą, a po drugie konsumenci mają pewność, że owoce są naturalnie zdrowe.

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?